Zubní protézy

Vyjímatelná zubní protéza je buďto v nejjednodušším a nejlevnějším provedení z plastu s drátěnými sponami, nebo je to litá částečná zubní protéza s litými sponami či až ta nejdražší a nejpohodlnější teleskopická protéza držící velmi pevně.

Celková protéza se používá, když nejsou v čelisti přítomny žádné přirozené zuby. Skládá se z umělých zubů, které jsou upevněny v plastové bázi. Retence protézy je dosaženo pomocí sacího účinku, což je způsobeno tím, že tvar báze protézy je optimálně přizpůsoben na poměry sliznice.

Dokonce i perfektně připravená zubní protéza je vždy kompromisem. Řeč a žvýkání je omezeno ve srovnání s přirozeným chrupem. Zejména pokročilé snížení alveolárního hřebene v dolní čelisti snižuje retenci protézy.

 

HYBRIDNÍ PROTÉZA
Protézy, které jsou spojeny matricemi nebo třmeny s protézou mají výrazně lepší retenci protézy. Fixace na implantátech, ve kterých je kulička nebo třmen, rovněž nabízí každému pacientovi maximální komfort a zajišťuje maximální bezpečnost při jídle, mluvení nebo smíchu.


Design, hosting, cms - Reklamní agentura LIPNOLAND s.r.o. © 2020