Poskytované služby

V rámci našich služeb poskytujeme komplexní zubní péči

- preventivní prohlídky
- dentální hygiena
- ošetření zubního kazu
- ošetření kořenových kanálků
- ošetření zánětlivých onemocnění dásní (parodontitidy)
- rozsáhlé funkční a estetické rekonstrukce chrupu

  • Zubní kaz

    Přeloženo z latiny znamená "kaz" zchátralost a hnilobu. Zubní kaz je ztráta tvrdých zubních tkání způsobená bakteriálně-chemickým procesem odvápnění a rozpuštění. Povrch zubu je vystaven neustále vnějším vlivům. Kyseliny v ústech způsobují demineralizaci, ukládání minerálů remineralizaci. Dostane-li se tento střídavý dynamický proces z rovnováhy, působením kyselin dojde k uvolnění chemické vazby, vzniku defektu a následnou progresí ke zničení celé struktury zubu.

    Léčení kazu - změklé, shnilé struktury zubu musí být odstraněny a zničeny. Dutina musí být opatřena vhodnou výplní:

    a) Bílé výplně (nano-hybridní kompozita)
    Jedná se o vysoce estetické výplňové materiály s plastovou matricí v barvě zubů. Za ideálních podmínek je jejich umístnění v ústech více než jen alternativou k amalgámovým výplním. Kompozitní výplň není na rozdíl od amalgámu natlačena, nýbrž přilepena a měla by být použita ve vrstvách. Každá vrstva se vytvrzuje vytvrzovacím světlem (UV záření). Omezením pro kompozitní výplně je především velikost kazu zubu, okrajové těsnění u krčku či smrštění způsobené UV - vytvrzováním.

    b) Amalgám
    První použití amalgámu pro tento účel je přičítáno zubaři I. Regnartovi v roce 1818. Zároveň je to trochu sporné, protože jsou rovněž uváděná jména Thomas Bell a Taveau. Od roku 1820 se masivně používá jako výplňový materiál. Výhodou amalgámu jako výplňového materiálu je jeho poměrně jednoduché, do značné míry chybám odolné zpracování, a to i za obtížných podmínek v ústech a v jeho trvanlivosti, které při srovnatelně správném zpracování nemůže být dnes ještě dosaženo jiným plastovým materiálem. Čas potřebný pro zhotovení AMG-výplně je kratší než pro kompozitní výplň. Kromě toho, amalgám je podstatně levnější než moderní výplňové kompozity, jejichž hlavní výhody spočívají v barvě podobné zubu a v možnosti adhezivního připojení ke struktuře zubu.

  • Zubní korunky

    Korunky celoplošně pokrývají zničený zub a dosedají v oblasti krčku zubu. Svou vnější podobou by měly odpovídat ztracenému tvaru zubu a mají funkční okluzní povrchový reliéf.

    Korunky jsou fixní zubní náhrady, které mohou nahradit část zubu nebo celý zub. Používají se k nahrazení ztracené zubní struktury, na ochranu ohrožených vrstev zubu kvůli opotřebení, k upevnění můstku a zubních protéz, jakož i k rekonstrukci harmonického zubního oblouku.

    Korunka zajišťuje optimální obnovu funkce a estetiky zubu. Při správné ústní hygieně představuje dlouhodobé řešení.

  • Zubní můstky

    Můstek se používá k nahrazení ztracených zubů a vždy se skládá z korunek a mezičlenů.
    Můstky, jak název říka, slouží k uzavírání mezer způsobených ztrátou zubů v zubním oblouku - tedy k „přemostění“. Za tímto účelem bývá někdy nutné brousit dva neporušené opěrné zuby. To je důvod, proč se dnes stále více upřednostňuje uzavření mezery singl implantáty.

    Výhody:
    - pevná protéza
    - optimální obnova estetiky a žvýkání
    - vyznačuje se vysokým komfortem žvýkání neodlišitelným od vašich vlastních zubů

    Nevýhody:
    - možné pouze se stabilními sousedními zuby
    - nabroušení sousedních zubů

    Používáme celokeramické a zirkonové korunky a můstky, které jsou ideální pro lidi s alergiemi. Estetické korunky a můstky – na přání z celokeramiky.

  • Zubní protézy

    Vyjímatelná zubní protéza je buďto v nejjednodušším a nejlevnějším provedení z plastu s drátěnými sponami, nebo je to litá částečná zubní protéza s litými sponami či až ta nejdražší a nejpohodlnější teleskopická protéza držící velmi pevně.

    Celková protéza se používá, když nejsou v čelisti přítomny žádné přirozené zuby. Skládá se z umělých zubů, které jsou upevněny v plastové bázi. Retence protézy je dosaženo pomocí sacího účinku, což je způsobeno tím, že tvar báze protézy je optimálně přizpůsoben na poměry sliznice.

    Dokonce i perfektně připravená zubní protéza je vždy kompromisem. Řeč a žvýkání je omezeno ve srovnání s přirozeným chrupem. Zejména pokročilé snížení alveolárního hřebene v dolní čelisti snižuje retenci protézy.

     

    HYBRIDNÍ PROTÉZA
    Protézy, které jsou spojeny matricemi nebo třmeny s protézou mají výrazně lepší retenci protézy. Fixace na implantátech, ve kterých je kulička nebo třmen, rovněž nabízí každému pacientovi maximální komfort a zajišťuje maximální bezpečnost při jídle, mluvení nebo smíchu.

  • Endodoncie

    Endodoncie je součástí zubního lékařství. Zabývá se opracováním kořenového kanálku po nevratně zničeném pulpo-dentinovém komplexu a tkáně v okolí kořene zubu. Jedná se o chronické a akutní záněty zubní dřeně a rozvíjející se onemocnění periodoncie.

    Příčiny zánětu zubní dřeně jsou rozmanité:
    - kariesní defekty
    - zlomeniny zubů
    - následky léčení zubů
    - přetížení zubů

    Ošetření kořenových kanálků je náročnější zubní ošetření - hlavní snahou je zub zachovat. Po otevření zubu je přežívající nervová tkáň odstraněna v místním znecitlivění (vitální exstirpace). U devitálních, tedy mrtvých zubů je odstraněna mrtvá nervová tkáň. Délka kanálů se určuje za použití rentgenového snímu či elektrickým měřičem. Poté je kořenový kanálek uzavřen ručně nebo strojově poháněným rotačním nástrojem.

  • Parodontologie

    Periodontitida je bakteriemi vyvolaný zánět, který se projevuje totální a nevratnou destrukcí závěsného aparátu zubu. Rozlišuje se mezi apikální periodontitidou (u špičky kořene zubu) a marginální periodontitidou (vycházející z dásně).

    Zánět dásní - gingivitis nebo závěsného aparátu zubu – periodontitis jsou způsobené bakteriálním plakem a zubním kamenem. Oba faktory dráždí okolní dásně a vedou k zánětu. Pokud se zánět šíří, způsobuje symptomy jako je krvácení dásní, rozvolňování dásní a uvolňování zubů až ke ztrátě zubů.

    K léčbě periodontitidy je nutné nejprve odstranit zubní plak a zubní kámen a vyčistit existující parodontální kapsy. Doporučená léčba při nebo proti parodontologickým onemocněním je denní, správné čištění zubů pomocí vhodných zubních past, zubní nitě, vhodného kartáčku na zuby a správné techniky čištění.

    Náš profesionální tým Vám ukáže nejdůležitější techniky pro domácí péči - jaké zubní kartáčky by měly být použity a optimální druh zubní pasty. Při správné péči, pravidelné ústní hygieně – a kontrolách u zubního lékaře, si udržíte zdraví Vašich zubů po celá desetiletí.

  • Bělení zubů

    Bleaching doslovně znamená bělení, což znamená, že můžeme vybělit Vaše zuby a ty tak budou světlejší. Nejdříve odstraníme povrchové skvrny v prvním komplexním sezení při ústní hygieně.

    Hlubší barevné změny se odstraňují pomocí nosiče naplněného speciálním bělícím přípravkem (+ případně s podporou laseru). Tímto způsobem lze při opakované léčbě zuby vybělit o několik odstínů, čímž dojde k rozjasnění celého chrupu. Následně si tento typ bělení zubů můžete provádět doma snadno sami.

  • Zubní implantáty

    Stejně jako strom je držen kořeny v zemi, také každý zub je ukotven kořenem v čelisti. Kořen je pro nás okem neviditelný ale zásadní. Poskytuje zubu zásobení živinami a korunku drží pevně na svém místě. Ale co když kořen chybí? Řešením je zubní implantát.

    Implantace v překladu znamená "vsazení", a to přesně vystihuje to, co to je: "vsazení" nového kořene zubu. Ten sroste s kostí a stane se nedílnou částí čelisti.

    Zavedení implantátu znamená zpravidla postupný souběh těchto tří kroků:
    1. samotný implantát, odpovídá kořeni zubu
    2. nadstavbová část implantátu
    3. nástavba = korunka, můstek, kuličková nástavba, třmen

    Implantátem nesená zubní náhrada nabízí bezpečnost, jako byste měli své vlastní zuby. Zubní implantáty Vám mnohokrát zvýší žvýkací výkon, a tím přispívají k celkové pohodě.


Design, hosting, cms - Reklamní agentura LIPNOLAND s.r.o. © 2020