Parodontologie

Periodontitida je bakteriemi vyvolaný zánět, který se projevuje totální a nevratnou destrukcí závěsného aparátu zubu. Rozlišuje se mezi apikální periodontitidou (u špičky kořene zubu) a marginální periodontitidou (vycházející z dásně).

Zánět dásní - gingivitis nebo závěsného aparátu zubu – periodontitis jsou způsobené bakteriálním plakem a zubním kamenem. Oba faktory dráždí okolní dásně a vedou k zánětu. Pokud se zánět šíří, způsobuje symptomy jako je krvácení dásní, rozvolňování dásní a uvolňování zubů až ke ztrátě zubů.

K léčbě periodontitidy je nutné nejprve odstranit zubní plak a zubní kámen a vyčistit existující parodontální kapsy. Doporučená léčba při nebo proti parodontologickým onemocněním je denní, správné čištění zubů pomocí vhodných zubních past, zubní nitě, vhodného kartáčku na zuby a správné techniky čištění.

Náš profesionální tým Vám ukáže nejdůležitější techniky pro domácí péči - jaké zubní kartáčky by měly být použity a optimální druh zubní pasty. Při správné péči, pravidelné ústní hygieně – a kontrolách u zubního lékaře, si udržíte zdraví Vašich zubů po celá desetiletí.


Design, hosting, cms - Reklamní agentura LIPNOLAND s.r.o. © 2020